מועצת תלמידים בגוונים היא המנהיגות הצעירה הבית ספרית. נציגי המועצה מייצגים את התלמידים וצורכיהם אל מול צוות בית הספר ופועלים לרווחתם של התלמידים בתחומים רבים. לאורך השנים המועצה מארגנת פעילויות בחגים שונים, מארגנת את מסיבת האמצע המסורתית וחותרת לפעול גם למען קהילת קדימה.

חברי המועצה זוכים לתכנים של העשרה המשתנים מידי שנה (למשל בשנים האחרונות ביקור במפעל שוקולד של מתמודדים עם מחלות נפשיות, סדנת כדורסל בכיסאות גלגלים, פעילויות ODT).

חברי המועצה היו שותפים לכתיבת חזון בית הספר והם שותפים להחלטות עבור אוכלוסיית התלמידים ואף רשמו הישגים מרשימים מאוד בשנים האחרונות בנושא זה.

חברי המועצה מורכבים מנציגים הנבחרים בכיתות השונות ובראשם יו"ר וסגן/ית הנבחרים ביום שיא בית ספרי הכולל תעמולת בחירות, כינוסים שכבתיים בהם מציגים המועמדים את עצמם ואת הסיבות לבחור בהם, קלפיות המנוהלות על ידי חברי המועצה והכרזה על הזוכים שמובילים את פעילות המועצה לאורך השנה.

צוות הנהגת המועצה נפגש בתדירות קבועה עם מנהלת בית הספר ומעלה בעיות וסוגיות העולות מהתלמידים.

 

חברות במועצה מצריכה הקרבה מבחירה של הילדים לעבוד למען חבריהם, להישאר בשעות שמעבר ללימודים ולחשוב לא רק על עצמם. אך לצד זה קיים סיפוק רב מהעשייה ומהנתינה למען האחרים, וגם כמובן ממילים טובות ומההישגים.

יום שיא לבחירות בעלי תפקידים למועצת תלמידים – תשפ"א

ביום חמישי השבוע, ה-5/11, יתקיימו בחירות לתפקיד יו"ר מועצת תלמידים בית ספרית (משכבת ט'), וכן לתפקיד סגן/ית ראשון/נה משכבת ח' ולתפקיד סגנית שניה משכבת ז'.

באותו יום נקיים כינוסים שכבתיים. בשעתיים הראשונות כינוס+הצבעה לשכבת ח', ב-10:00 לשכבת ז' וב-12:00 לשכבת ט'. 

בכינוסים: דברי פתיחה של דינה, הסבר על תהליך הבחירה – עמרי. 

לאחר מכן הצגת המתמודדים השונים באמצעות סרטון קצר שכל אחד/ת הכין או הכינה על עצמם/ן. 

נכון לעכשיו יש:

5 מתמודדים על תפקיד היו"ר: עמית טדליס ט5, טליה רולס ט5, ירדן וייסלר ט3, איתי נעים ט3, יסמין פורת רום ט3.

3 על תפקיד סיו"ר ראשון/ה משכבת ח': הדס גרין ח2, יובל פיינסקי ח6, נאורה יהודה ח3.

3 מתמודדות על תפקיד סיו"ר שניה משכבת ז': נעמה אהרוני ז1, רוני עזרא ז2, תמר מירנץ ז1.

לאחר סיום הכינוס ייכנסו כל התלמידים באופן עצמאי ומיידי למשוב ושם ימתין טופס הצבעה. ההצבעה והשליחה מיידית, אישית, והתוצאות שמתקבלות אנונימיות ואינן משוייכות שמית (כן נוכל, אם נרצה, לקבל חלוקה כיתתית או שכבתית).

קולות תלמידי בית הספר ישוקללו כ-50% ממשקל התוצאה הסופית. לאחר הכינוסים ייפגשו נציגי מועצת תלמידים להצבעה משלהם, וקולות חברי מועצת התלמידים ישוקללו גם הם כ-50% ממשקל התוצאה הסופית.

בית ספרנו מייחס חשיבות רבה מאוד למנהיגות צעירה. נערות ונערים שבוחרים לתרום מזמנם וממרצם למען הסביבה שלהם, בוחרים לפעול כדי להשפיע, לשנות ולתקן, ראויים ומקבלים מאיתנו כל חיזוק והערכה. בגיל בו הכי קל להיכנס לקונכייה הפרטית של עיסוק רק במה שמעניין אותי, אלה שבוחרים ובוחרות לעשות ולהשקיע למען האחרים ראויים להעצמה, לחיזוק, להערכה. בדגש מיוחד על התנדבות ופעילות בימים אלו של חוסר וודאות.

מידי שנה אנחנו מייחדים כינוסים שכבתיים ויום בחירות חגיגי ומיוחד ואנחנו מתעקשים לקיים יום כזה גם השנה, תוך התאמה לאילוצים.

זכרו, מי שמצביע/ה משפיע/ה!

הגדרות כלליות כניסה למערכת