קבלת האחר - דעה - ידע - מצויינות - השפעה

דבר המנהלת לשנת הלימודים תשפ"א

תלמידים והורים יקרים!

ה- 1 בספטמבר השנה יהיה שונה מכל מה שהורגלנו לו בכל שנותינו במערכת החינוך, בין אם כתלמידים ובין אם כהורים או כחברי צוות חינוכי.

ביום זה נצעד את צעדינו הראשונים בשנת הלימודים בקבוצות קטנות, עם מסיכות, עם כל אמצעי החיטוי ועם הדאגה והבנת החשיבות שבשמירה על בריאות כולנו.

דבר אחד יהיה ללא שינוי והוא ההתרגשות הרבה של כל השותפים שלנו בבית החינוך.

בחצי השנה האחרונה חווינו טלטלות ועוצמת הרגשות בכל אירוע קטן היתה כבירה, כך היה בטקסים שהוצגו בפעם הראשונה בזום ולמרות הקושי הטכנולוגי היו מרגשים ברמות שלא הכרנו, כך היה במפגשים הבינאישיים עם המחנכים שהגיעו לפגוש את התלמידים ברחבי היישוב בתקופת הפסקת הלימודים והשיא היה  כששכבת ט' היוצאת סיימה את הלימודים בבית הספר בטקס "אחר", כיתתי, אינטימי ומרגש במיוחד שכולנו נזכור אותו תמיד.
יום הלימודים הראשון בשנה החדשה יהיה גם הוא צנוע, "קטן" וללא טקס בית ספרי משותף. בכל השבועות האחרונים דיברנו על כך שגם יום זה יהפוך להיות בלתי נשכח.
הצוות החינוכי ימתין לתלמידים מחר בבוקר בהתרגשות מיוחדת, עם חיבוקים בלב ובעיניים ועם כוונה גדולה להיות עבור התלמידים ועבור המשפחות עוגן ואי של יציבות בתקופה המורכבת העוברת על כולנו.

בימי ההכנה (שהיו למעשה בכל חופשת הקיץ) הצוות השתלם, למד והתפתח. כולנו הקדשנו שעות על גבי שעות ללמידה והבנה של כל המתווים שפורסמו לכל "מחלקה" במערכת החינוך, לאורחות החיים בבית הספר, לבניית המערכת, לטיולים, לשיעורי חינוך גופני ועוד. לאט לאט בנינו אבן על אבן את המודל הבית ספרי לשנה זו תוך עמידה בכל ההנחיות והכללים שנקבעו וכשלנגד עינינו עומדות מטרות שקבע לעצמו צוות בית הספר:

  • שמירה על בריאות הצוות, התלמידים והקהילה תוך קיום שגרת לימודים קבועה.
  • הענקת מסגרת יציבה (עוגן) עם תמיכה רגשית, חברתית ולימודית התואמת לצרכי התלמידים.
  • "מחוברות" ושייכות במעגלים השונים: תלמידים, צוות חינוכי והורים.
  • פיתוח אחריות אישית של התלמידים ללמידה, להתקדמות ולהשגת מטרות אישיות.
  • עידוד לסולידריות בקהילת בית הספר וההבנה שיחד – נצלח את השנה הזו באופן מיטבי.

האתגרים העומדים בפנינו רבים, מורכבים וחלקם הגדול עדיין אינו ידוע. לכולם ברור שהמציאות עוד תשתנה ואיתה המערכת ושללא ספק יהיו עוד אירועים שיאלצו אותנו לערוך שינויים בהתראה קצרה ולהתאים את עצמנו שוב ושוב להנחיות חדשות. יחד עם זאת כשאני מסתכלת על הצוות הנפלא של בית הספר, על התלמידים שהם בבת עינינו ועל הקהילה התומכת בעלת החוסן והערבות ההדדית, ברור לי שרוב הסיכויים שכשנגיע לקראת סיומה של שנה זו נוכל לומר בגאווה שהמטרות שהגדרנו לעצמנו לא נשארו כתובות על אגרת פתיחת השנה אלא הפכו להיות למעשים ולמציאות.

מכולכם אני מבקשת ערב פתיחת השנה להגיע לבית הספר בלב חפץ ובהבנה שלא הכל יהיה מושלם, לכולנו דרושה סבלנות, כולנו צריכים אורך רוח. אני מבטיחה בשם הצוות כולו שנהיה שם עבורכם לאורך כל הדרך.

איחולים לכם ולכל בני משפחותיכם, שתהא תשפ"א מוצלחת לכל הצועדים בשערי מערכת החינוך ולכל עם ישראל.

שלכם ואיתכם,

דינה אריאס – מנהלת חטיבת "גוונים".

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות