דבר המנהלת לשנת הלימודים תשפ"ב

קהילת "גוונים" יקרה,

בשבועות האחרונים אנו נערכים בבית הספר לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב. מערכת השיעורים נבנית, תכניות חינוכיות שהתגבשו לאורך הקיץ משתלבות בלוח האירועים השנתי (מוזמנים להתחיל להציץ בלוח האירועים הנמצא באתר בית הספר ומעודכן באופן קבוע), מבנה בית הספר מתחדש במתקנים ובציוד, מתנקה ומתהדר לקראת ה- 1.9 והחשוב ביותר, נשמעים קולות של צוות נרגש הנערך לתחילת שנת הלימודים ולבית הספר מתחילים להגיע תלמידים לביקור קצר ולבדיקה ראשונית של השטח (תמיד משמח).

ההכנות לשנת הלימודים נעשות בצל העלייה המחודשת בתחלואה והדאגה המשותפת לכולנו לאופן שבו שנה זו תיפתח ולאופן שבו היא תתנהל.

בשלב זה חלק מהמידע הקשור ללמידה בבית הספר לצד התחלואה אינו ברור דיו, מנהלי בתי הספר מקבלים את המידע ההתחלתי ממש בימים אלה, לומדים את הנושא ומגבשים דרכי התמודדות והתארגנות לתרחישים שונים. בכוונתנו לעדכן אתכם, ההורים והתלמידים לאורך כל הדרך בהנחיות שנקבל ובמשמעויות וההשפעה שלהן על ההתנהלות הבית ספרית. המידע יגיע אליכם באופן ברור ומסודר מתוך הבנה ואמונה שבדרך זו של שקיפות, עדכונים מתמידים ושותפות נצליח לקיים שנת לימודים משמעותית ומקדמת בכל התחומים.

גם בשנה זו, כמו בקודמת, האתגרים העומדים בפנינו רבים. לכולם ברור שהמציאות תהיה דינאמית ונצטרך לערוך שינויים בהתנהלות בית הספר בהתראה קצרה ולהתאים את עצמנו להנחיות בכל פעם מחדש. עם זאת, אני בטוחה שבכוחות משותפים, צוות – תלמידים – הורים (קהילה) נצלח את האתגרים ונקיים מערכת לימודית חברתית וערכית יציבה.

ערב פתיחת השנה ורגע לפני שמתחילה שנה עברית חדשה, אני מזכירה לעצמי ולכולכם שלמרות המתרחש מסביב, למרות סימני השאלה והקשיים, בסופו של דבר, המפגש הבינאישי, הניצוץ בעיניים, השיח וההכלה האחד של השני הם אבני הבניין העיקריים שלנו, על בסיסן נבנה בית הספר, על בסיסן נבנית קהילה. אני מזכירה זאת לעצמי בכל יום ומאחלת לעצמי ולכולנו שנדע לשמור על אלה גם בין כל המתווים, המטושים והדאגות.
אבקש מכולכם, תלמידים והורים, להגיע לבית הספר בלב חפץ ובהבנה שלא הכל יהיה מושלם, לכולנו דרושה סבלנות, כולנו צריכים אורך רוח. אני מבטיחה בשם הצוות כולו שנהיה שם עבורכם לאורך כל הדרך.

איחולים לכם ולכל בני משפחותיכם, שתהא תשפ"ב מוצלחת לכל הצועדים בשערי מערכת החינוך ולכל עם ישראל.

שלכם ואיתכם,

 

                                                                                   דינה אריאס – מנהלת חטיבת "גוונים"

הגדרות כלליות כניסה למערכת