משפחת "גוונים" בוקר טוב,

 

בשבועות האחרונים החל מפלס ההתרגשות לעלות באופן הדרגתי. בכל יום צעדנו עוד צעד בהכנות שלנו לפתיחת השנה, כשלנגד עינינו עומד יום חג זה, יום הלימודים הראשון בשנה החדשה.
אני נרגשת לפתוח שנת לימודים נוספת בבית החינוך שלנו, הבית השני של כל אחד ואחת מאיתנו. השנה אנחנו בהרכב ובמספרים שלא היו כאן בשנים האחרונות, כ- 620 תלמידים (לא סופי) וכ- 80 אנשי צוות. כולנו יחד יוצאים היום למסע משותף, שנת הלימודים תש"פ.

בתחילת דבריי, כמו בכל שנה, ברצוני לפנות בכמה מילים לכל אחת מהשכבות.

הראשונים, הצעירים שבחבורה, שכבת ז' החדשה, השכבה הגדולה ביותר בבית הספר:
משפחת "גוונים" נרגשת עם כניסתכם לבית הספר. עברו חודשים מאז נפגשנו בבתי הספר היסודיים והתחלנו את תהליך המעבר שלכם לחטיבה. היום כשאתם כבר כאן, אני רוצה לאחל לכם בשמי ובשם צוות בית הספר, התלמידים וההורים, קליטה מהירה, התאקלמות בכל התחומים והתגשמות השאיפות של כל אחד ואחת מכם. כולנו נהיה לצדכם ומאחוריכם בדרככם החדשה.

שכבת ח' הנפלאה,  רק לפני זמן קצר ישבתם כאן על המחצלות לפניי, חוששים ונרגשים. מהר מאוד ביססתם את מקומכם והתחלתם לצעוד יחד כשכבה מגובשת. השנה עליתם כיתה ולא רק במובן הפשוט של המילה, עליתם כיתה הן בבגרות והן בציפיות מיכם. כולנו מחכים לראות אתכם השנה מעורבים ומובילים בכל תחומי בית הספר. אני מאחלת לכולכם יחד ולכל אחד בנפרד צמיחה, התפתחות והצלחה רבה בהגשמת המטרות האישיות שהצבתם לעצמכם לשנה זו.

אחרונים חביבים, שכבת ט'. שכבה גדולה בכל המובנים. מהרגע הראשון הרגשנו את הייחוד שבשכבה, את הכוחות האיכותיים שיכולים להוביל אותה מעלה, מנהיגים צעירים שאם יקבלו את ההזדמנות ימריאו אל על.
אז הגיע היום… אתם מתחילים את שנתכם האחרונה בחטיבה. נצלו היטב את השנה הזו ללמידה ולהתפתחות אישית בכל התחומים. זכרו כי אליכם נשואות העיניים של השכבות הצעירות, זהו מעמד מחייב ואני בטוחה שתשמשו לדוגמא ומודל לחיקוי עבור כולם.

צוות "גוונים", הצוות הנדיר שלנו, לעיתים נדמה לאחרים ששנת לימודים מתחילה
ב- 1.9, אך אנחנו יודעים כמה הכנה וכמה היערכות והשקעה נדרשו כדי לפתוח את שנת הלימודים. תודה לכולכם על העבודה המאומצת בהכנות לשנה זו. כולי תקווה שהשנה המתחילה היום תביא איתה התחדשות והגעה לפסגות חדשות בעבודתינו החינוכית.
בכל שנה אני חושבת על ילדינו הפרטיים העושים גם הם  את דרכם למערכת החינוך בבוקר זה, עם בן או בת הזוג, עם סבא או סבתא או עם השכנים. אנחנו מתייצבים כאן, בעוד ליבנו, או לפחות חלקו מלווה אותם. אני מאחלת שנה נפלאה לילדיכם הפרטיים ומלווה גם אותם, מרחוק בדרכם החדשה.

 

לפני כשנתיים לאחר בירור מעמיק החליט צוות בית הספר לקבוע את הערך "אחריות חברתית" כאחד מהערכים המובילים של בית הספר, כזה שלאורו נצעד כולנו. השנה, קבע משרד החינוך את הנושא "ערבות הדדית" כנושא מרכזי. מילים שונות , משמעות דומה. בימים האלה בהם כולנו שומעים על כל מה שמאיים על החברה הישראלית מבחוץ ויותר מכך, מבפנים,  מקבלות המילים הללו משמעות כבדת משקל. והמילים, לא יכולות להשאר תלויות על הקיר או כתובות כססמאות. הן צריכות להפוך למעשים יומיומיים. אף אחד מאיתנו, מבוגרים וצעירים, לא צריך תכניות גדולות ופרוייקטים מתוכננים היטב כדי לעשות צעד קטן למען הזולת, למען חבר לכיתה, למען זה שיושב לידכם, בין אם בכיתה ובין אם בחדר המורים. שינויים גדולים מתחילים במעשים קטנים. חישבו לרגע על מעשה אחד קטן שכל אחד יעשה ביום כאן בבית הספר עבור הזולת, אמרנו 620  תלמידים? 80 חברי צוות? קיבלנו 700 מעשים קטנים. ביום אחד. זו האחריות החברתית שלנו, בתור התחלה לחברה שלנו בגוונים ובתור המשך לקהילה ולחברה כולה.

אני מאחלת לנו שזה יקרה, שזה יהפוך לשגרת היום יום שלנו ושהשינוי יתחיל בנו ומתוך הבית שלנו החוצה.

 

 

שנה טובה לכולם.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות